Hva med cerise i brudebuketten?

Blar du i magasiner og på nett etter inspirasjon til brudebuketter er det i overvekt lyse og lette pasteller som dominerer fargebildet. Bortsett fra noen få innslag av rødt og gult og helt crazy fargerike buketter, blir det kanskje litt for ensformig? Brudebuketter med et vilt og tilfeldig uttrykk er fortsatt i vinden og vil nok fortsette å være en motvekt til de mer strenge og tradisjonelle (klassiske og dekorative) utgavene i årevis framover. Ingen tvil om at dette er vakre buketter, men passer slettes ikke til alle! Kanskje det er på tide med en liten motvekt til alle de viltre og pastellfargede brudebukettene? 😉 I dette innlegget får du derfor servert ulike brudebuketter i skarpe farger, alle med cerise i seg. God fornøyelse! 🙂 ♥-takk til TrønderBlomst for sponsing av varer til dette innlegget! ♥

Nydelige snittblomster i den rette fargen 🙂

Vakre Anemoner ♥ Er du kald i dine fargetoner er Cerise (eller fuchsiarosa som vi også kaller den) en nydelig farge til deg. Er du derimot varm i dine fargetoner kan det være lekkert å sette denne skarpe og kalde fargen sammen med blomster i overvekt av varme fargenyanser (kald-varm kontrast)

Bildet er hentet fra nettet/Pinterest. Jeg kan dessverre ikke lage alle bukettene for å illustrere og gi inspirasjon 🙁 Denne brudebuketten har som du ser overvekt av roser og med noen innslag av fresia. Dette er klassiske blomster i en brudebukett, men satt sammen på en litt mer uvøren og til dels tilfeldig måte. Klassisk oppbygging (lukket overflate), men med et dekorativt uttrykk.

Tusen ♥- takk til grossisten TrønderBlomst for sponsing av blomster til dette innlegget. ♥ Det var disse cerise snittblomstene som ga meg ideen til dette innlegget 🙂

Brudebukett i cerise og hvitt. Design: Fleur

Fresia og Anemoner har sine egne stilker, mens Muscari -Perleblomstene er stiftet og teipet sammen i små buketter.

Teknisk løsning. Hvite fjær er limt til en selvlaget bukettholder.









